;

Masaj Kobido

Продолжительность: 40 Минут

Цена: 450 MDL

Пожалуйста, проверьте наличие у наших операторов.

Наши контакты:

+(373) 69 77 71 95

+(373) 22 86 69 59

Описание:

Efectul benefic al masajului kobido se realizează datorită relaxării mușchilor feței și gâtului, precum și activării proceselor de regenerare în celulele pielii. Circulația sângelui și fluxul limfatic devin mai intense, datorită cărora începe procesul de autoîntinerire în țesuturi.

Această tehnică de masaj facial funcționează nu numai pe stratul de suprafață al pielii, ci și pe țesuturile profunde.  Aceasta este una dintre puținele metode prin care activarea producției de colagen în țesuturi se realizează fără utilizarea de injecții sau echipamente de înaltă tehnologie. Folosind doar propriile mâini, maestrul aduce pielea într-o astfel de stare încât începe să scape rapid de toxine și celulele moarte cu ajutorul propriilor resurse.

Pe lângă cel fiziologic, acest masaj are și un efect psiho-emoțional. Ajută la atingerea echilibrului emoțional – adică, cu alte cuvinte, ameliorează stresul și oferă o bună dispoziție.

Подобные услуги

Mezoterapie fracționată